GAMRAT NORD

GAMRAT NORD

Stalowy system rynnowy GMARAT NORD to doskonale zaprojektowany system orynnowania, wykonany z najwyższej jakości blachy obustronnie powlekanej, który idealnie sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym oraz w obiektach przemysłowych.


Nowoczesna technologia produkcji systemów rynnowych GAMRAT NORD z blachy pokrytych cynkiem 275g/m2, zabezpieczonych obustronnie powłoką organiczną grubości 60 mikronów, sprawia, że są one odporne na korozję, uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne działanie warunków atmosferycznych – wahania bardzo wysokich i niskich temperatur.

KOLORYSTYKA

CZARNY

CIEMNOBRĄZOWY

BRĄZOWY

CIEMNO GRAFITOWY

CEGLASTY

Dostępne na zamówienie są również kolory biały, czerwony oraz alucynk. Podana kolorystyka ma na celu jedynie przybliżone przedstawienie kolorów.

Stalowy system rynnowy GAMRAT NORD

przeznaczony jest dla osób poszukujących połączenia wysokiej jakości produktu z optymalną kolorystyką. GAMRAT NORD oferowany jest zgodnie z obecnymi trendami architektonicznymi w najpopularniejszych kolorach: czarnym, grafitowym, ciemnobrązowym, brązowym, ceglastym oraz w kolorach uzupełniających, dostępnych pod zamówienie – białym i czerwonym. Możliwe jest też wykonanie z blachy pokrytej dwustronnie warstwą alucynku 185g/m2.

System GAMRAT NORD produkowany jest w rozmiarze 125/87 mm przeznaczonym do odprowadzania wody deszczowej
z budynków mieszkalnych, domów jednorodzinnych i niewielkich budynków przemysłowych.
Występuje także w rozmiarach 125/97 mm oraz 150/97 mm, które dostępne są na zamówienie.

ZALETY I WALORY

SPRAWDZONY
MATERIAŁ

ODPORNE NA
EKSTREMALNE
TEMPERATURY

BEZ
MALOWANIA

BEZPROBLEMOWY
MONTAŻ

GŁĘBOKA
RYNNA

WYSOKA
NOŚNOŚĆ

INFORMACJE

1. Rynna dachowa

stalowa

2. Złączka rynnowa

3. Lej spustowy

4. Narożnik wewnętrzny

5. Narożnik zewnętrzny

6. Uchwyt rynnowy

czołowy

7. Uchwyt rynnowy

prosty

8. Denko rynnowe

uniwersalne

9. Rynna spustowa

10. Kolano 67,5º

11. Wylewka

12. Złączka rury

spustowej

13. Obejma rury

spustowej

14. Trójnik 67,5º

15. Łapacz deszczówki

Wkręt z kołkiem
Osadnik do rur spustowych (PP)

Należy unikać magazynowania rynien i rur spustowych z blachy powlekanej na zewnątrz. Jeżeli jest to nieuniknione, dopuszcza się czasowe przechowy-wanie wyrobów w oryginalnych opakowaniach na wolnym powietrzu. W takim przypadku należy wyroby koniecznie przykryć (zalecana nieprzemakalna plandeka) tak, aby zapewnić swobodny dostęp powietrza do magazynowanych wyrobów. Maksymalna wysokość składowanych wyrobów wynosi 1m. Wyroby składować na płaskiej powierzchni tak, aby pierwsza warstwa produktów na całej długości przylegała do podłoża.Elementy pakowane w pudła tekturowe należy składować pod zadaszeniem, w suchych pomieszczeniach zabezpieczających produkty przed wpływem opadów i wilgoci.Transport rynien i rur powinien odbywać się w pozycji poziomej. Wyroby należy zabezpieczyć przed przesuwaniem. Należy szczególną uwagę zwrócić na miejsce styku wyrobów (wskazane zastosowanie przekładek tekturowych). Wyroby w kartonach transportować pod zadaszeniem. Nie dopuszczać do miejscowego zgniatania elementów i ich rzucania. Podczas rozładunku nie należy przeciągać wyrobów po podłożu lub innym składowanym wyrobie, aby uniknąć ich uszkodzenia

WYDAJNOŚĆ SYSTEMÓW RYNNOWYCH
GAMRAT NORD

Przy wyborze systemu rynnowego konieczne jest obliczenie obszaru, z którego rynny i rury spustowe będą musiały odprowadzić wodę, czyli tzw. efektywnej powierzchni dachu.

Poniżej prezentujemy maksymalne efektywne powierzchnie dachu na jedną rurę spustową dla systemów rynnowych GAMRAT NORD.

Przy obliczaniu efektywnej powierzchni dachu pomoże wzór:

S = (B + 0,5 C) x L

Ustawienie rury spustowej125/87 mm150/100
200 m2350 m2
100 m2175 m2
86 m2140 m2