Gamrat PVC

GAMRAT PVC

Tajemnica systemów Gamrat PVC tkwi w doskonałej jakości i trwałości materiałów użytych do ich budowy. Systemy te zostały zaprojektowane specjalnie na ciężkie, zmienne warunki klimatyczne, występujące w Europie. Elementy systemu rynnowego są odporne na wszelkie zanieczyszczenia przemysłowe i kwaśne deszcze. Paraboliczny kształt rynny PVC sprawia, że zyskuje ona maksymalną przepustowość i sprawdza się w ekstremalnych warunkach. Dodatkowe wywinięcia na końcach wzmacniają konstrukcję i usztywniają rynnę. Całości dopełniają innowacyjne uchwyty o profilu dwuteowym, wytrzymałe na obciążenia i odporne na korozję, umożliwiające łatwy montaż rynien. Systemy te można stosować we wszystkich strefach korozyjności otoczenia. Elementy naszego systemu  nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych na konserwację.

Rekomendowane systemy dla poszczególnych typów obiektów.

Wiaty, altany, garaże, balkony:
system 75 (rynna 75 mm z rurą spustową 63 mm),
system 100 (rynna 100 mm z rurą spustową 63 mm).

Małe domy jednorodzinne, jaskółki:
system 100 (rynna 100 mm z rurą spustową 90 mm).

Domy jednorodzinne, bloki mieszkalne, małe i średnie magazyny,
budynki użyteczności publicznej, obiekty handlowe i przemysłowe:
system 125 (rynna 125 mm z rurą spustową 110 mm lub 90 mm).

Duże obiekty budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i komercyjnego:
system 150 (rynna 150 mm z rurą spustową 110 mm).

KOLORYSTYKA

POPIELATY*

CZARNY

CIEMNOBRĄZOWY

GRAFITOWY

BIAŁY

* Kolor popielaty występuje wyłącznie w systemie GAMRAT PVC 150/110. Podana kolorystyka ma na celu jedynie przybliżone przedstawienie kolorów

ZALETY I WALORY

SPRAWDZONY
MATERIAŁ

DO WSZYSTKICH
STREF KOROZYJNOŚCI

BEZ
MALOWANIA

BEZPROBLEMOWY
MONTAŻ

GŁĘBOKA
RYNNA

WYSOKA
NOŚNOŚĆ

INFORMACJE

1. Rynna dachowa
2. Złączka rynnowa
3. Lej spustowy
4. Narożnik wewnętrzny
5. Narożnik zewnętrzny
6. Uchwyt rynnowy
7. Denko rynnowe prawe
8. Denko rynnowe lewe
9. Denko uniwersalne
10. Rura spustowa(DŁ. 3; 4 M)
11. Złączka rury spustowej
12. Kolano 67,5º
13. Kolano dwukielichowe 67,5º
14. Obejma rury spustowej
15. Rewizja
16. Trójnik (kąt odejścia 67,5º)
17. Redukcja rury spustowej
18. Redukcja odwrotna
Narożniki wew. i zew.
Uchwyt rynnowy prosty
Obejma rury spustowej
Stopka do obejm
Wylewka rewizji
Sitko rewizji - zapas
Nakrętka rewizji - zapas
Uszczelka zapasowa
Przejście adaptacyjne
Osadnik do rur spustowych
Wspornik aluminiowy do obejm
Haki stalowe do obejm (z krótkim kołkiem rozporowym)
Haki stalowe do obejm (z długim kołkiem rozporowym)
Pasta poślizgowa

Nowoczesne plastikowe rynny i rury spustowe należy składować i transportować na płaskiej powierzchni w położeniu poziomym. Pierwsza warstwa rynien i rur powinna leżeć na równych podkładach i stykać się z nimi na całej długości. Dopuszczalna wysokość składowania wynosi 1 m. Ostre krawędzie stojaków i środków transportu stykające się z rynnami należy zabezpieczyć np. deskami. Kształtki pakowane w tekturowe pudła powinny być składowane i transportowane pod zadaszeniem. Ładunek w czasie transportu musi być unieruchomiony. Zaleca się, by ładunek i rozładunek był przeprowadzany ręcznie, a w przypadku stosowania sprzętu mechanicznego nie wolno dopuścić do miejscowego zgniatania elementów i ich rzucania.Większość kształtek pakowana jest w indywidualne worki foliowe. Nie należy wystawiać tak opakowanych kształtek na długotrwałe działanie promieni słonecznych.

WYDAJNOŚĆ SYSTEMÓW RYNNOWYCH
GAMRAT PVC I GAMRAT MAGNAT

Wybierając system rynnowy, należy upewnić się, czy rynny plastikowe i rury spustowe odbiorą wodę z powierzchni dachowej naszego budynku i prawidłowo odprowadzą ją przy pomocy rury spustowej. W tym celu należy obliczyć tzw. efektywną powierzchnię dachu, którą system powinien odwodnić.

Przy obliczeniu efektywnej  powierzchni dachowej należy posłużyć się wzorem:  

S = (B+0,5 C) x L

Po obliczeniu efektywnej powierzchni dachowej można dobrać rozmiar systemu, posługując się tabelkami z katalogu producenta. 

Ustawienie rury spustowej75/63 mm100/63 mm100/90 mm125/90 mm125/110 mm150/110 mm
95 m2110 m2 148 m2205 m2240 m2370 m2
48 m255 m274 m2100 m2120 m2180 m2
42 m246 m250 m280 m295 m2145 m2

Systemy rynnowe Gamrat – plastikowe rynny i rury spustowe

System rynnowy od Gamrat to zestaw elementów służących do odprowadzania wody deszczowej lub topniejącego śniegu z dachu budynku. Kompletny system zawierający rynny plastikowe ma za zadanie chronić ściany budynku, fundamenty, a także otoczenie przed wodą, która spływa z dachu. Wykazujące wysoką odporność na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV tworzywo sztuczne zastosowane w naszych systemach posiada również najniższy współczynnik chropowatości. Ponadto PVC (polichlorek winylu) jest lekkim materiałem, co gwarantuje łatwość montażu i nie obciąża konstrukcji dachu. System rynnowe z PVC to kompleksowe rozwiązanie, które chroni budynek przed negatywnymi skutkami działania wody, a jego elementy nie wymagają konserwacji. Nie wymagają malowania, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników atmosferycznych. Rynna plastikowa jest to także estetyczny i funkcjonalny element architektury, dostosowany do różnorodnych typów budynków i ich otoczenia. Uchwyty rynnowe i inne elementy systemu orynnowania można z łatwością dopasować do barwy elewacji, czy pokrycia dachowego, podczas prawidłowego montażu do deski czołowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Gamrat.